Godziny pracy infolinii
Poniedziałek (05.04):
Nieczynne
Wtorek:
8:00 - 17:00
Środa:
8:00 - 17:00
Czwartek:
8:00 - 17:00
Piątek:
8:00 - 17:00
Sobota:
Nieczynne
Niedziela:
Nieczynne
  1. « Wróc do 
  2. Zwroty i reklamacje

Zwroty i reklamacje

Sklep nie odbiera przesyłek pobraniowych

Odstąpienie od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy / ostatniej z rzeczy / ostatniej partii lub części.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Wyłącznie Klientowi będącemu Konsumentem przysługuje 14 dniowy termin do odstąpienia od umowy. Zgodnie z art. 22 (1) Kodeksu cywilnego za Konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. Oznacza to, że kupując produkt na użytek firmowy nie można skorzystać ze zwrotu do 14 dni od daty zakupu bez wcześniejszego uzgodnienia.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismem wysłanym listownie, faksem lub pocztą elektroniczną).

Mogą Państwo skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy umieszczonego poniżej lub ustawowego wzoru formularza odstąpienia od umowy, stanowiącego załącznik nr 2 do ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, jednak nie jest to obowiązkowe.

Formularz odstąpienia od umowy .pdf

Formularz odstąpienia od umowy .docx

Dane kontaktowe:

HUT-BUR sp.j. 
ul. Beskidzka 12B
34-120 Andrychów
tel: 519 054 612
e-mail: kontakt@partego.pl

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia przez Państwa od umowy wszystkie otrzymane od Państwa płatności włącznie z kosztami dostawy (z wyjątkiem kosztów dodatkowych, które ewentualnie wynikną w związku z wyborem przez Państwa innego sposobu dostawy niż najtańszy zwykły oferowany przez nas sposób dostawy) zostaną zwrócone niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu czternastu dni od dnia otrzymania od Państwa powiadomienia o odstąpieniu od umowy. Płatność zostanie zwrócona przy pomocy tego samego środka płatności, którego użyli Państwo do dokonania transakcji. Możliwa jest zmiana sposobu zwrotu za porozumieniem stron. W żadnym wypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku ze zwrotem pieniędzy.

Możemy wstrzymać się z dokonaniem zwrotu płatności otrzymanej od Państwa do chwili otrzymania zwrotu produktu lub do chwili, gdy przedstawią Państwo dowód, że produkt został do nas wysłany, w zależności od tego, które z tych zdarzeń nastąpi wcześniej.

Państwo z kolei mają obowiązek przekazać nam lub odesłać produkt na adres siedziby firmy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin uważa się za dochowany, jeśli produkt zostanie wysłany przed upływem czternastu dni.

Koszty przesyłki zwrotnej ponoszą Państwo. Odpowiadają Państwo za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Aby zwrot części był możliwy bezwględnie wymagane jest aby:

  • część była nieużywana i nie nosiła śladów montażu,
  • produkt był kompletny, nieuszkodzony i zawierał wszystkie elementy, które zostały dostarczone,
  • opakowanie było w stanie dokładnie takim jak dostarczono (czyste, nieuszkodzone, oryginalne),
  • przesyłka była odpowiednio zapakowana (najlepiej tak jak została dostarczona).

Prazypominamy o konieczności sprawdzenia paczki w obecności kuriera. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń przesyłki prosimy sporządzić protokół szkody, a także poinformować nas o zaistniałej sytuacji.

Powyższy tryb odstąpienia od umowy wynika z przepisów ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.
Zachęzamy do zapozanania się z regulaminem sklepu.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt!

Reklamacje

Formularz reklamacji .pdf

Formularz reklamacji .docx